ARCHIVES - REVIEWS
MASS GENOCIDE PROCESS / COMA : split 7"EP
Sweden´s COMA have really nailed the Anti-Cimex noise tornado sound down pat on this record. three short and quick cruel hits of early 80´s scandicore let to be brink of spontaneous combustion on the tract "Lies" where they thrash the shit out of their instruments and head into warp drive! Fucking intense!! MGP are a volatile crusty Czech group that follows that country´s well documented rise of political dirt-crust by the numbers. Exekuce, Dread 101, Social Insecurity all come to mind but these guys can also hit the speed button when necessary.
SHORT, FAST & LOUD zine # 13 (léto 2005)

Bejt v nějaký televizní soutěži a dostat tenhle split k poslechu jako audio ukázki, tak se na moderátora zazubím a od boku vypálím žde jde o dílo nějakejch dvou severskejch kapel. A budu muset vyhrát, COMA jsou skutečně bestie ze země vikingů a "naši" MASS GENOCIDE PROCESS zase dokazují, že crusterem se člověk rodí a stává nezávisle na geografických podmínkách... Zkrátka, dvojitá porce parádního, vyhraného. prostě eňoňůňo crustu, kterej vás na prdeli sedět nenechá. Vyšlo za spolupráce několika labelů v nákladu pouze 1000ks, takže rychle shánějte nebo zapláčete. (by DISstanda)
CHEERS zine # 1 (červen 2005)

Kurwa silná a prdel nakopávající nahrávka, jak po zvukové, tak i hudební stránce. MGP se tu fakt překonávají, tohle má grády jak kráva - hutný, těžký a mírně rock´n´rolovaný mangel / peklo ve třech kusech!!! COMA taktéž 3 kousky. Crust s Entombed-ovským zvukem - hodně těžká až grindující bouře. Obal je dost v pohodě a jsou tu i český překlady. Hurá. (by Šakal) NOISE MASTER zine # 15 (duben 2005)

MGP znějí ze všech českých kapel, pokoušejících se o crust, suverénně "nejskandinávštěji" a tak jim nezbývá než k vydání splitu s čistokrevými Švédy upřímně pogratulovat. COMA hrně hrne hned od prvních drážek hodně agresivní a hodně našláplý crust s metlaickým podkladem a prohnilým soundem, z něhož se bohužel kapku vytratil vokál, jakoby zpěvák řval ve vedůlejší místnosti. Když ovšem ohulíš aparaturu na plnej hřebík, tak se to trochu zlepší. Texty jsou žánrově velmi stručné "Nikdy nevěř člověku v obleku" je jeden celý z nich. MASS GENOCIDE PROCESS se svými kolegy nenechávají nikterak zahambit a ve třech skladbách předvádějí čítankovou ukázku suverénně zmáknutého skandi-crustu ovlivněého veličinami jako Warcollapse nebo Disfear. Byť zrovna tyhle dva soubory nepatří do mého top tenu, tak z hord jejich imitátorů se vždy dá vybrat něco, co zní hodně povedeně. Dokonalé záhrobní zpěvy, primitivně úderné škopky a husté kytary - i když hardcore není soutěž, tak na tomto splitku u mě Slovácko nad Skandinávií zvítězilo. (by Phil Hell)
HLUBOKÁ ORBA zine # 25 (únor 2005)

MGP play gnarly crust in the truest sense of the word. Fans of State Of Fear, maybe ENT wil dig it, but let´s not kid ourselves, you have heard one of those bands and you hear all of them. All that you need is a fairly brutal recording, and these guys have it. COMA on the flipside, who you may know from splits with Born Dead Icons and Autoritär play slightly slower crusty hardcore. They definitely win me over due to the awesome Entombed style guitar tone, it just becomes more crushing. (by AH)
HEARTATTACK zine # 44 (winter 2004/05)

Pred švédmi COMA som bol varovaný a priznám sa, že mi poriadne nakopali riť! Metalový crust v najlepšej severskej tradicii, krotý miestami zablůdi až do death metalalovej klepanice. 3 zabijácke songy na klasické témy vojny, klamstva a beznádeje. MASS GENOCIDE PROCESS tu maju podľa mojho názoru ich najlepší materiál, aký zaťial nahrali, hneď úvodný song "I´m drunk" je úplna zabíjačka. Sverige mangel! Na záver eště citát z posledného songu : "Kdybych mohl, zničím všechny zbraně, zastavím všechnu nneávist, zbavím svět utrpení...a otevřel bych všechny flašky s pivem...". Tak zas nekdy pri výčape, panáčci... JUST DO IT YOURSELF zine # 4 (prosinec 2004) (by -CS-)

Hodně ultimátní zálezitost, která všem crust fandům utáhne nábojnicové opasky hodně k hrdlu, až se budou zalykat. tahle hrubá a krutá bouře, nacházející se na tomhle splitku vám bude v uších znít hodně dlouho a težko se budete zbavovat připosraných trenek po jeho poslehu. První stranu okupují MASS GENOCIDE PROCESS, metal crust core reznicina z Napajedel, kde za bicíma sedí šéf Impregnate Noise Laboratories. Jejich nihilmasírka je pravou pozvánkou do pekla, kde se budete procházet po lebkách svých předchúdcú, kterí neuspěli. Druhé straně vládnou švédští COMA. jejich drsná nakládacka v duchu kapel jako Skitsystem nebo Bolthower vám zarucene rozseká prdel, že z ní budete mít trhací kalendár. Jestli si dáte jejich stranu, bude to poslední hřebík, který zatličete do své rakve a již budete připraveni na cestu, které stejně neutečete. A na váš hrob vám budou dávat stahováky pd krve a vystřílené nábojáky místo květin a věnců. A nezbytností tohohle splitka je i obal s klasickou war image. Prostě hustota a prázdno v duši. MOVE YOUR ASS zine # 8 (prosinec 2004) (by SN)

COMA are from Sweden and play fucking raw, distorted, heavy-ass, grinding crust. They´re fast as hell, and good at what they do. MASS GENOCIDE PROCESS really blow me away! They´are slighty slower, very heavy crust with a metal feel, and some rockin´ breakdowns. They are from Czech republic, and really know how to rage. both bands are pissed off because of life in this capitalist world, along with war, and all the innocent people who die because of it. (by Righterous)
PROFANE EXISTENCE zine # 46 (autumn - winter 2004)

MASS GENOCIDE PROCESS play metallic crust that rips. No to so blast beat driven actually, the drums rip and the snare sound is so-so, but this is driven by raging energy that is solid and catchy and right up my style. The lyrics are kinda silly - about being drunk and having a bleak out look on life. Even if some of the strangeness is in the translation. It´s still bleak out definitely surviving on on drunk oblivion. But, man the metallic just fucking rip in the best way. I love it. Sweden´s COMA play even heavier than less metal and more distortion and classic swedish style. The vocals are extremely distorted to match this wll of heavy noize and fuzz. Good split, but i like MGP more. (by -Chris)
SLUG AND LETTUCE zine # 81 (autumn - winter 2004)

Pořád se nemůžu doposlouchat kam bych si Coma zařadil, Crust Death´n´roll, ale toho death metalu tam zas tak moc není, spíš chvíli znějí jak Totalitär, chvíli zase jako Skitsystem. Hustý, brutální a zároveň punkový... song číslo 3 vládne, hlavně díky textu. Plýtvat životem je fakt průser. Strana Mass Genocide je už ve volnějším tempu - záhrobní zpěvy, dlouhý kytary, bubny tepají d-takt, jednoduše a stručně. (Marek Bakteria)
BAKTERIA zine # 3 (léto 2004)

back